Historická videa ze začátků MK Lipence

Od založení Modelklubu Lipence uběhlo 55 let a tak si klub zaslouží presentaci nejenom dříve uveřejněnou sbírkou fotografií, ale i filmů, které byly natočeny v průběhu minulých let. Ty nejstarší jsou digitalizované v roce 2019. Bohužel, filmy za tu dobu silně zestárly a ještě více podtrhly nedostatky amatérského snímání – ve snaze co nejvíce zaznamenat a využít v té době drahý filmový materiál. Stále se opakující chyba amatérských „filmařů“ doby celuloidové. Kdybych to byl dříve věděl, dal bych si jistě pozor.

Nu což. Nikdy by mi nenapadlo, že za několik desítek let bude možné tyto staré filmy upravit do podoby, která umožní jejich zhlédnutí i bez promítacího zařízení. A jsem tomu rád, že jsem se k tomuto kroku rozhoupal a to i přes velké pochyby vzhledem ke kvalitám filmů.

Později točené filmy na VHS, to již bylo o něčem jiném . I tyto filmy čekají na digitalizaci, ale to až se mi podaří uvést moje zařízení do odpovídajícího stavu. Možná budou k vidění k 60. výročí klubu.
Závěrem mi dovolte konstatovat, že filmy zde uvedené mají ukázat náš klubový život před desítkami let. Staří pamětníci si snad zavzpomínají a vzpomenou na kamarády kteří už nejsou mezi námi a ti mladší co tu dobu nepamatují snad prominou nedostatky tohoto filmového dílka.

Zdraví Liška Václav