Informace o letišti

Přístupové cesty na letiště MK Lipence

Přístup na letiště je nejlépe možný autem z výpadovky Praha – Strakonice – odbočka Lipence pod kopcem Cukrák (platí pro směr z Prahy i do Prahy). Je třeba zdůraznit, že ta správná odbočka je až dole pod kopcem téměř na úrovni Berounky, přijíždíte-li totiž od Strakonic, je přímo na kopci označena odbočka na Lipence, ale vede jiným směrem do vesnice a to ještě dost špatně sjízdnou cestou. Po správném odbočení musíte jet směrem na Lipence a po několika stech metrech odbočit úzkou asfaltkou doprava směrem k velkotržnici Lipence (případně sledovat již směrovky „RC letiště“). Přesně proti vjezdu do velkotržnice ústí polní cesta, po které pojedete k bráně letiště ještě asi 600 m. Orientačním bodem pro odbočení z polní cesty k bráně je dřevěný myslivecký posed.

Další možnost – pro orientaci trochu obtížnější – je odbočit doprava ze Strakonické směrem z Prahy na výjezdu Zbraslav a hned ještě v zatáčce (20 až 30 metrů) ostře doprava, po necelých 50 metrech odbočit ostře vlevo na úzkou asfaltovou cestu podél krajních domů zástavby, pak mezi poli a uprostřed polí ještě jednou vlevo (vpravo se jede k zahrádkářské kolonii). Cesta se postupně opět mění z úzké asfaltky na polní cestu. Orientačním bodem pro odbočení k bráně je opět myslivecký posed. Touto cestou je možné přijít na letiště i pěšky od stanice autobusů „Lahovice“ (autobusy č. 129, 243, 241, 255, 165, 360 nebo 321). Všechny zmíněné autobusy přijíždějí z Prahy od stanice metra „Smíchovské nádraží“.

Kód k zámku brány

Kód zámku brány se každoročně mění a dozvíte se ho vždy na členské schůzi. Kód je taky uveden na členské známce, kterou dostanete po zaplacení členského příspěvku.

Navigace na letiště

Navigace je možná např. pomocí Google mapy: https://apple.co/2tbgdHY

Doprava pomocí MHD

Je možné také jet vlakem do ŽST Praha-Radotín nebo autobusem MHD do Radotína (č. 244) ze Smíchovského nádraží a přejít pěšky po lávce přes Berounku. Pak vlevo podél řeky a posléze kolem plotu letiště až k postranní brance, kterou je vstup pro pěší.

Letiště je oplocený soukromý pozemek, vjezd je možný pouze uzamykanou branou! Na letišti je dostatek prostoru pro parkování automobilů, vede k němu ale pouze polní cesta, s tím je třeba počítat. V zimě nejsou cesty udržovány