Nepřehlédněte

2T polétání – 6. října 2019

6.10.2019 na letišti Mk Lipence proběhne dvoutaktový den. Vítáni jsou všichni piloti a jejich miláčkové, které pohání 2T. Začínáme v 10,00 hod.
Zájemci o polétání 2T zašlou přihlášku na : pavel@lanc.cz

Břéťa Bůšo 604 308 216
Pavel Lanc 603 253 155

Smutná zpráva

V pátek 6. září opustil naše řady kamarád modelář Jaroslav Macháček.

Poslední rozloučení se koná v pátek 13. září v 11:30 hod. v kapli sv. Judy Tadeáše v Dobřichovicích. Kaple se nachází u Dobřichovického zámku, vedle mostu přes Berounku.

Lipenecký Obr 2019 – video

Lipenecký Obr 2019 je úspěšně za námi. Děkujeme všem, kteří se na oslavě 55. let výročí založení  Modelklubu Lipence podíleli a těšíme se na další přátelská setkání.

Lipenecký Obr 2019 – poděkování

Od středy na přípravě letiště, v sobotu na průběhu a v neděli na likvidaci „Lipeneckého Obra 2019„ pomáhali: Adámek Boleslav,  Bušo Břetislav, Dubský Milan, Fiala Jaroslav, Gánovský Juraj, Herceg Quido, Ješina Petr, Kohout Jan, Kopecký Miroslav, Kozák Vladimír, Kužel Václav, Laburda Adam, Laburda Jiří, Lancová Jarmila, Lukeš Milan, Macků Miroslav, Nádeník Zbyněk, Novák Petr, Novák Zdeněk, Nussbauer Jiří, Pliml Martin, Roučka Petr, Severa Miroslav, Suchý Rudolf, Soukup Eduard, Sýkora Václav, Šneberk Robert, Tichánek Martin, Vaňous Miroslav a pomáhali i obyvatelé maringotky

Maringotku připravili : Hojovec Ondřej, Kopecký Mirek, Lukeš Milan
O spokojenost vašich žaludků se staraly: Korbelová Monika, Nováková Marcela, Nováková Veronika
Piloty a program zajistili: Hůlka Zdeněk, Žatecký Vlastimil
Na průběh dohlíželi: Krob Daniel Soukup Eduard

Děkuji všem uvedeným za pomoc při přípravě letiště a po ukončení akce s úklidem. Díky vám všem se to i přes nepřízeň počasí povedlo ! Ještě jednou DÍKY a těším se na spolupráci při další akci.

Pavel Lanc
PS: pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám, ale i jim patří dík.

Stará garda nerezaví

Na mecce plachtařů letišti Raná proběhlo mistrovství ČR 2019 historických modelů. Ve čtvrtek 22.8.2019 se vydala parta modelářů LMK Lipence na mistrovství ČR 2019 historických modelů ve složení: Jaroslav Netáhlo, Václav Sýkora, asistentka Naďa Uhlířová, Vladimír Kozák, Miroslav Severa (který provozoval bufet) a na jeden den přijel Jirka Findejs. Počasí bylo dost náročné – foukal východní vítr. Při účasti 72 závodníků jsme si nevedli špatně. To ještě krátce před mistrovstvím došlo ke změně – startovalo se ze země (dohoda SAM 95 a SAM 78 – je to dle pravidel ME). Pro naší partu to nebyl vcelku problém ale zlatá plocha našeho letiště vzorně udržovaná Vaškem Sýkorou .

(Pokračování textu…)