Žádost o pomoc – vlečný plovákový kluzák

tp-jpgDobrý den pánové.

Velice děkuji za snahu a pomoc. Pro mne je to opravdu cenné, byť jsou tyto informace velmi mlhavé.

Zamomněl jsem udat, že kluzák vznikal na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Měli ho vyrobit pánové Jiří Trejbal a René Prášil – obrázky tohoto aparátu, nyní v leteckém muzeu Praha kbely, posílám v příloze.
Snad se měl objevovat asi jako statický exponát i na lokálních leteckých dnech v sedmdesátých letech. Možná by si někdo další z dříve narozených mohl vzpomenout.

Pokud by jste znali někoho z okolí těchto pánů, také by se to hodilo….

Za poskytnutou pomoc velmi děkuji.

S úctou a s pozdravem, Marcel Kareš.


Dobrý den.

Velice se omlouvám, že vyrušuji, ale mám prosbu.

Mé jméno je Marcel Kareš a připravuji publikaci o československých, respektive českých hydroplánech.
Rád bych to udělal co nejvíce kompletní a proto jsem do seznamu zařadil i vlečný plovákový kluzák „Trejbal-Prášil“. Nějaké informace a fotografie mám, ale jak je uvedeno v jednom z podkladů, měli tento unikátní kluzák amatersky postavit členové LMK Lipence.

Proto se obracím na Váš Leteckomodelářský klub Lipence, zda-li nejste náhodou pokračovateli tohoto výše uvedeného klubu a pokud ano, zda-li by mi nebyl někdo z Vašich členů případně ochoten pomoci. Tedy pokud opravdu má Váš klub s vodním kluzákem „Trejbal-Prášil“ cokoli společného…..

Za jakoukoli odpověď, předem velmi děkuji.

S úctou a s pozdravem, Marcel Kareš.
MKares@seznam.cz

2 Komentářů

  1. Adámek

    Mlhavě si vzpomínám, že k nám do modelářského kroužku chodil kluk, jehož otec ten kluzák postavil. Nepamatuji si kterého z těch dvou byl ten kluk syn. Slyšel jsem od něho (otce) o stavbě, o tom, že zkoušeli vleky za motorovým člunem, mám, dojem že na jezeře přehrady ve Vraném. Měli s tím nějaké problémy, snad došlo i k nějakému poškození při tvrdším přistání. Nakonec te kluzák prodali za pár šupů do Vojenského leteckého muzea ve Kbelích. Zahlídnul jsem i fotografii. To všechno proběhlo v 70. letech nebo v začátku 80. let.

    1. Adámek

      Ta akce probíhala ale jako soukromá činnost oněch pánů a nejsem si jistý, zda ti pánové byli členy našeho klubu – myslím, že spíš ne.

Napsat komentář