Fotogalerie

Zálet C-106

DSC_0069.JPG1. července proběhl na letišti úspěšný zálet modelu C-106. Stavitelem, majitelem a pilotem modelu je Zdeněk Hůlka.

Skutečný letoun Bücker Bü 181 Bestman byl zalétán v roce 1939. V době války bylo vyrobeno více jak 6600 ks. Po válce zahájil výrobu Moravan Otrokovice a vyrobil přes 1100 letadel pod označením Z­181, Z­182 a Z­183 a vojenským označením C­6 a C­ 106. Používal se k výcviku a vlekání větroňů.

(Pokračování textu…)

4T polétání – 17. května 2015

Na 4T se nás moc nesešlo, asi většinu odradilo počasí a hlavně vítr, který se  pohyboval od 4 do 5,2 m/s v nárazech i necelých 7m/s, který vál od SZ občas se měnil na S.

Přesto hrstka příznivců čtyřtaktů řekla že do toho jde.  Porota byla ve složení, Břéťa Bušo, Zbyněk Nádeník a Bohouš Šíma. Ceny byly připraveny a modely na stojánce. V podmínkách se piloti snažili své modely předvést jak nejlépe uměli, přistát  pokud možno bez nehod. Maličkosti byly, směrovka u Sopwithe, křidýlko u Sperry Messengera a upadlá vzpěra u Pietenpol air Camper.

Porota udělila body, rozdány ceny.

Tak příští rok snad s větším počtem odvážných.

Pavel Lanc

[nggallery id=“149″]

Drakiáda 2014

29-IMG_2877Jestliže jsme minulý rok zoufali, že „mohlo foukat trochu i více“, letos by jsme si přáli, kdyby foukalo aspoň trošku :-). Nejspíš je čas změnit termín drakiády a tento vyhradit třeba pro soutěž venkovního létání halových modelů:-)Avšak i přes tento podstatný handicap se všem zůčastněným podařilo svého draka poslat do nebes, i když to bylo víceméně pomocí spíše lidské než přírodní síly! A když přestalo i to málo foukat, na plochu nastoupili kolegové z klubu se svými modely a tak přitomní diváci měli možnost shlédnout několik krásných modelů, včetně již tradiční čarodejnice Milana Dubského. Ostatní účastníci využili bezvětrného počasí a dali se pouštění vlastnoručně vyrobených vlaštovek, nebo velkých bublifukových bublinek.

Věříme, že i tak si všichni toto odpoledne na čerstvém vzduchu užili a všem děkujeme za účast.

Díky také všem, kdo pomohl při organizaci této klubové akce a se slovy „příště větře duj“ se těsíme na další ročník Lipenecké Drakiády!

Radek a David.