Posezení v klubovně 25.1.2012 – Reportáž

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrvní letošní posezení v klubovně bylo pohodové a také poučné pro nového člena i hosta-já. Prvně se pěkně zatopilo v krbovkách a připravilo občerstvení – pivečko, klobásy a jitrničky. Postupně přicházeli další modeláři a nálada se pěkně rozehřívala nejen výbornými pochoutkami a slivovičkou, ale také sdílenými zkušenostmi. Prohlédla jsem si kroniky modelářkých výstav a bylo zajímavé dívat se na fotky z r.1979 a na modely, které se tenkrát stavěly.Při tom se rozpoutala debata o počátcích klubu a jejich členů.

Vzpomínalo se jak někteří členové učili v modelářském kroužku pro děti. Také kdy se přidávali další členové do klubu a jak je stará klubovna.Také se vzpomnělo na zesnulé kamarády modeláře.Také došlo na vojnu a zážitky a vyšlo najevo, jak si to někteří užívali – Milan pořád běhal někde po okolí a trénoval na závody a dělal promítače takže pohodička:-), Láďa zase byl při stavbě letiště Ruzyně a vedl modelářské kroužky pro děti. Postupně se témata střídala přes technické rady na stavbu Čápa. Míra rozjel profi debatu o startech s brzdami a „křidýlko nahoru-klapky dolů“! Staří pánové totiž přistávají pomalu a ladně 😀 No a taky se připomněl trénink na simulátoru, který je v zimě dost důležitý i pro zkušené piloty.

Pak dorazil konečně všemi očekávaný David a přinesl vrtulník a jak jinak,hned to nastartoval a udělal předváděčku a přistál Vaškovi na hlavě. Prostě David bez éra chvilku nevydrží! Rozvířil trochu horký vzduch z krbovek a Milan se nechal slyšet, že bude běhat Kunratickou! Míra mu kamarádsky poradil- „tak si to prvně projdi s tou hůlkou,abys věděl do čeho jdeš!“ David ještě udělil pár odborných rad na gyro a sepsal objednávky na vrtulník. Moc se všem líbil a Jirka se už těšil jak ho doma vyzkouší,vzal ho totiž pro syna Adámka.

Nakonec se plánovalo na příští posezení občerstvení a Míra navrhnul gulášek-takže bude Vrtulkový gulášek. S dobrou náladou jsme se rozjeli do svých domovů a už se těšíme na příště! Všechny modeláře tímto zveme na další středu do klubovny !

Ps.dejte vědět i těm,co nepoužívají PC

Napsala a nafotila: Naďa Uhlířová

Foto: Milan Dubský

 

1 Komentář

  1. Adámek

    Pěkný. Rozmýšlel jsem si účast, ale nakonec jsem si raději kurýroval nachlazení. Příště (za 14 dní?) přijedu

Napsat komentář