Memoriál Radka Čížka 2012

img_9809V sobotu a v neděli 19.a 20. května 2012 se uskutečnil 7. ročník Memoriálu Radoslava Čížka. V sobotu se na letišti RC Model klubu Kladno odlétalo šest kategorií historiků za účasti 55 modelářů . V kategorii CRC E- OPEN startovalo 16 modelů. Věční mladíci z MK Lipence byli úspěšní. Jarda Macháček zvítězil ve dvou kategoriích, Franta Pavlíček získal jedno první a jedno třetí místo, Jarda Netáhlo jedno druhé a Milan Dubský jedno třetí místo. Celkem slušný výsledek. A to ještě Jarda Macháček poslal jednoho historika /samozřejmě model/ do věčných lovišť. Odpočívá v nekonečném lánu řepky. A plnou nůši smůly si vybral Mirek Macků.

V neděli jsme se sešli na letišti Aeroklubu Kladno na hlavní soutěži Memoriálu- soutěži historických větroňů o putovní pohár. Ve třech kategoriích létalo 22 modelářů. Od nás se zúčastnili 4 modeláři. Jarda Netáhlo se Slukou vybojoval třetí místo v gumákách. Při jednom startu přišel o polovinu výškovky a přesto bez nehody přistál. Kdo umí, umí.

Na rozdíl od soboty neděle patřila Mirkovi Macků v kategorii větroňů. O vítězi rozhodlo až rozlétávání a Mirek přesvědčivě vybojoval první místo. Dočkal se upřímných gratulací od všech soupeřů. Ještě chybí název vítězného modelu- TAXI VI. Tak proběhl podařený víkend v partě bezva kamarádů. Přidejte se k nám- historici nestárnou /nebo jen pomalu/.

Autor: Milan Dubský

 

Fotogalerie z akce

Napsat komentář