Lánský podzimní historik 2015

Ranní příjezd v sobotu 12. září na letištní plochu nevěštil nic dobrého. Mlha, že by se dala krájet. Vydrželi jsme a před dvanáctou začali soutěžně létat. Modely se spalovacími motory létaly ve čtyřech kategoriích. Dobře se ujala kategorie Nostalgie 60, s motory do 2,5 ccm, které vznikly před rokem 1966, s modely navrženými před rokem 1961. Motorový let 20 sec., pět startů, všechny se počítají, s možností opravy a maximem 300 sec. Nejlépe ze čtyř soutěžících zalétal G. Bulín. V kat. Classic při rozlétávání přelétal J.Netáhlo F.Brože. Pět modelů létalo v kat. Atom a z toho se dva rozlétávaly, ale jenom J.Týcovi se podařilo dostat svůj model na letištní plochu. G.Bulín svůj model naposled spatřil v dáli mizet ve spirále. Jaké bylo překvapení, když mu telefonem bylo oznámeno, že jeho model byl nalezen u Rynholce a nepoškozen přistál na poli a byl vrácen majiteli. Takže se na model vyplatí dát adresu a č.telefonu. Zbývající kat. TEXACO byla nejlépe odlétána J.Netáhlem. Problém se nevyhnul P.Svobodovi, když vadné servo zapříčinilo pád jeho modelu. Vyhlášením výsledků a slosováním skromných cen jsme za krásného počasí ukončili sobotní létání.

Nedělní ráno vypadalo dobře, jenom přijíždějíci si stěžovali na mlhu v údolích. Ta sice naznačila vzestup, ale než jsme provedli prezentaci a seznámení se s organizací létání, bylo vše v dobré. Termiky tolik, že se modely až ztrácely ve výšce a maxim bylo dostatek. Jenom velikost letiště byla pro několik přistávajících modelů malá, tím se jejich čas, většinou maximum, anuloval. Na hromadný start se nesešli ani tři  soutěžící a tak byla tato kategorie zrušena. Uvažujeme, zdali bychom neměli létat hromadně Open, E-Wakefieldy a E-400.  Problém naprogramovat regulátor v modelu kat. E-W, skončil po jednom letu F.Brož. Zato P.Svoboda zvítězil v rozlétávání nad. Vl.Valentou. Třináct modelů v kat. E-400, kde maximum 10min. dělalo všem potíže, až na J.Řacha, který jako jediný byl plný. Se čtrnácti modely se soutěžilo v kat. OPEN, kde tři soutěžící se rozlétávali. Společným startem a dlouhým čekáním, když se modelům nechtělo přistát, nejlépe létal V.Sýkora před Vl.Kozákem a J.Hejskem. Obdivovali jsme nejmladšího účastníka Adama Laburdu v řízení modelu v kat. Open s modelem Miss-A. Časově se všechno zvládlo a vyhlášením výsledků a předáním drobných cen, jsme se rozloučili s tím, že vše ještě promyslíme jak v takových akcích příští rok pokračovat.

Děkujeme všem, kteří se na zajištění a organizaci podíleli a přispěli k jejímu uskutečnění.  Pokud se vám něco nelíbilo, dejte nám vědět, pokud se vám to líbilo, řekněte to všem.

Informace – příští rok: Lán. jarní his. 23-24.duben 2016 – Lán. podzimní his. 10-11.září 2016

Výsledky:

Napsat komentář