Čtyřtaktový den – 18.5.2014

Dne 18. května 2014 uspořádali Pavel Lanc a Břeťa Bušo Čtyřtaktové létání. Zúčastnit se mohli piloti s modely poháněné čtyřtaktními motory. Vzhledem ke špatnému počasí se nás moc nesešlo a podařilo se nám odlétat jen 1. kolo, protože poté se pořádně rozpršelo a soutěž byla ukončena. Na základě výkonu z 1. kola bylo vyhlášeno pořadí: na 1. místě se umístil Robert Šneberk s polomaketou stíhačky ze II. světové války Spitfire, poháněné motorem O. S. Max 15 ccm, 2. byl Adolf Knoll s polomaketou Sopwith Pup na Saito 6,6 ccm a 3. místo obsadil Břeťa Bušo s Piperem na motor ASP 13 ccm. Pavla Lance postihla nevysvětlitelná havárie. Takže trochu jsme si zalétali, byly rozdány hodnotné pivní ceny a nakonec se opékaly buřty a diskutovalo… nebyl to špatný den, jen to počasí by se už mohlo umoudřit.