Brigády v roce 2014

Zdravím členy klubu,

spolu s Vaškem Sýkorou (správcem letiště) a dalšími kolegy jsme dali dohromady seznam prací, které má smysl do konce roku na letišti provést. Zájemci o brigády nechť se hlásí Vaškovi a dohodnou si s ním termíny a podmínky. Po provedení prací mi Vašek nahlásí počet odpracovaných hodin a já je zaregistruji do našeho přehledu.

 

Seznam prací:

 1. výměna poškozených prken na lavičkách
 2. nátěr laviček
 3. nátěr dřevěných konstrukcí přístřešků
 4. nátěr plotu (červená a bílá)
 5. zarovnání povrchu mezi WC a pisoárem
 6. vyspravení děr na nezpevněné cestě na letiště
 7. výměna skruže pro oheň
 8. pořezání dřeva na topení

 

Kontakt na Vaška je 606 909 892.

Zdraví,
Patrik Kuta

4 Komentářů

 1. Jiří Nussbauer

  Myslim, ze system brigad byl navrzen jaksi predimenzovane. Zaprve neni pri takovem poctu clenu tolik prace a za druhe je odpustek za brigadu neprimerene vysoky.
  Ucast na akcich pro cleny by si meli „odpracovat“ seniori, kteri nemaji povinnost brig hodin ani nahrady.
  Je potreba zamyslet se nad tim, ze zpusoby vyuzivani letiste se proste meni a ne kazdy touzi po soutezich, ale chce si jen zalitat.
  Jako pracujici si chci o vikendu zalitat a ne aby letiste blokovala pokazda nejaka soutez.
  Brigadnicke hodiny bych take rad odpracoval napr. v tydnu po praci (v lete) a ne tim travit vikend.
  Mame dnes spoustu jinych povinnosti a litani by mela byt volnocasova zalezitost pro radost.
  Sekani hlavni letove plochy by se melo odehravat pravidelne, aby na to bylo spolehnuti. Tedy v dany den a nejlepe pred vikendem nehlede na stav travy. Ne kazdy muze mit letadlo s koly jak od kocarku nebo nechce letadla co startuji z ruky.
  Mozna by stacilo sekat pravidelne jen uzsi pruh, aspon by se nekteri naucili pristavat. Clenstvi , brigady a za nahrady za brigady me stoji nemale usili a penize a uzitnost letiste me za tento 1/2 rok nekolikrat zklamala.
  Tot muj nazor.

 2. Milan Dubský

  Ahoj Slávo, myslím, že většina členů si uvědomuje, jaký objem práce jsi odvedl pro klub při legalizaci letiště. Nemít “dědka“ nad 70 let, plácáme se v papírech ještě dlouhou dobu. Také si pamatuji jednoho dědka, který při soutěži historických větroňů vydržel dělat časoměřiče 6 hodin na plném slunci /neměl ho kdo vystřídat/ a my soutěžící padali na ústa. Díky. Datum brigád se nevyhlašuje proto, aby si každý zvolil termín podle svých možností.
  Na oslavu 50 let založení klubu moc členů nebylo, asi jsme měli za účast vyhlásit brigádnické hodiny. Já se při příchodu na letiště od pár členů dozvěděl, co všechno Rada dělá špatně /zbytečně velké příspěvky, moc brigádních hodin, zbytečné sekání a pod./ Škoda, že tito kamarádi při volbě nové Rady odmítli kandidovat pro nedostatek času. Vystřídali by nás neschopné a nastala by idylka. Modeláři, kteří si přijeli zalétat, byli spokojení. Bylo vidět i slyšet, že k nám rádi jezdí. Díky za fotky, byly jako vždy perfektní.
  Milan Dubský

  1. Adámek

   Já bych na člena rady docela rád kandidoval. Už mě to znechucení docela přešlo a čas mám, i když se za neschopného taky považuju. Přečti si tohle: http://www.hvp-modell.cz/index.php/2-uncategorised/13-lipenecky-obr-2015 Kde je ten tým pořadatelů a kde se to bude pořádat ? Kdy, to už se ví.

 3. Adámek

  Měli byste vyhlásit nějaký termín a hodinu. Pokud přijde třeba 5 lidí, dá se pro ně práce zorganizovat. Já se Vaškovi hlásil už před časem a pochopil jsem, že dědky nad 70 asi moc nepotřebují.

Napsat komentář