Archiv článků za měsíc: Září 2019

Historická videa ze začátků MK Lipence

Od založení Modelklubu Lipence uběhlo 55 let a tak si klub zaslouží presentaci nejenom dříve uveřejněnou sbírkou fotografií, ale i filmů, které byly natočeny v průběhu minulých let. Ty nejstarší jsou digitalizované v roce 2019. Bohužel, filmy za tu dobu silně zestárly a ještě více podtrhly nedostatky amatérského snímání – ve snaze co nejvíce zaznamenat a využít v té době drahý filmový materiál. Stále se opakující chyba amatérských „filmařů“ doby celuloidové. Kdybych to byl dříve věděl, dal bych si jistě pozor.

Nu což. Nikdy by mi nenapadlo, že za několik desítek let bude možné tyto staré filmy upravit do podoby, která umožní jejich zhlédnutí i bez promítacího zařízení. A jsem tomu rád, že jsem se k tomuto kroku rozhoupal a to i přes velké pochyby vzhledem ke kvalitám filmů.

Později točené filmy na VHS, to již bylo o něčem jiném . I tyto filmy čekají na digitalizaci, ale to až se mi podaří uvést moje zařízení do odpovídajícího stavu. Možná budou k vidění k 60. výročí klubu.
Závěrem mi dovolte konstatovat, že filmy zde uvedené mají ukázat náš klubový život před desítkami let. Staří pamětníci si snad zavzpomínají a vzpomenou na kamarády kteří už nejsou mezi námi a ti mladší co tu dobu nepamatují snad prominou nedostatky tohoto filmového dílka.

Zdraví Liška Václav

 

Spalování modelů na ohništi

Ohniště pod lípou na letišti MKL slouží pouze a jen pro pálení čistého nezávadného dřeva a opékání buřtů. Není to odpadkový koš a bude se udržovat čisté.
V neděli 22.9. zase došlo k pálení havarovaného kompozitového modelu. Doufám, že to bylo naposledy.

Zbyněk Nádeník, kontrolní komise MKL

Lipenecký historik – výsledky

14.9.2019 se konal podzimní Lipenecký Historik. I přes poměrně malou účast ( díky dovoleným a zdravotním problémům ) se soutěž vydařila. Poděkování p.Severovi ( bar) a časoměřičům .. V. Kozák .

Plánované soutěže na rok 2020:

  • 18.4.2020 Memoriál Jaroslava Macháčka
  • 6.6.2020 Historické větroně ARC A2 a ARC
  • 12.9.2020 Podzimní Lipenecký Historik
  • 26.9.2020 Historické větroně ARC A2 a ARC.

(Pokračování textu…)

2T polétání – 6. října 2019

6.10.2019 na letišti Mk Lipence proběhne dvoutaktový den. Vítáni jsou všichni piloti a jejich miláčkové, které pohání 2T. Začínáme v 10,00 hod.
Zájemci o polétání 2T zašlou přihlášku na : pavel@lanc.cz

Břéťa Bůšo 604 308 216
Pavel Lanc 603 253 155

Smutná zpráva

V pátek 6. září opustil naše řady kamarád modelář Jaroslav Macháček.

Poslední rozloučení se koná v pátek 13. září v 11:30 hod. v kapli sv. Judy Tadeáše v Dobřichovicích. Kaple se nachází u Dobřichovického zámku, vedle mostu přes Berounku.