Archiv článků za měsíc: Září 2015

Lipenecký historik 2015

Členové MK Lipence uspořádali v sobotu 19. září 2015 soutěž historických modelů. Ranní sluníčko přivítalo celkem 23 startujících, kteří přivezli 39 modelů. Od 10. hodin se bylo na co dívat po celých 5 hodin. V šesti kategoriích se uskutečnilo celkem 183 startů, takže průměrně každou 1,5 minutu vzlétl jeden model. Časoměřiči se po celou dobu soutěže nenudili. V 15. hodin byla soutěž ukončena, spočítány výsledky a vítězům předány medaile, diplomy  a všem  formou tomboly drobné ceny, za které děkujeme sponzorům – firmě HVP Modell a  RC Modely. Po 15. hodině až do 19. hodin, kdy začalo zapadat sluníčko, létali členové MK Lipence. Tak jako soutěžící měli plochu jen pro sebe a létali bez rizika kolize s modely, kterých bylo nad plochou přes den plno. Děkuji jim za pochopení, časoměřičům a pořadatelům  za pomoc při soutěži.

 

Milan Dubský

 

WC na letišti – převoz

Vážení kolegové.

K legalizaci letiště požadavek hygienika je mobilní WC. Obracím se na členskou základnu, může-li někdo zvás
zajistit převoz TOITOI ze Slaného do Lipenců?  Rozměry : výška 233cm, šířka 110, hloubka 119 cm.
Dík.Mirek Macků   tel. 723 106 057

DRAKIÁDA MK Lipence

Drakiáda 2015DRAKIÁDA  MK Lipence se koná v sobotu 17.10.2015 od 14:00 na klubovém letišti v Lipencích.

Zveme vás na odpoledne s oblohou plnou draků. Všichni s vlastnoručně postaveným, koupeným nebo půjčeným drakem jsou srdečně vítáni! Každý účastník s drakem dostane malou odměnu.

Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné. Více informací a poloha letiště na www.mklipence.cz

Kontakt: Radek Malenovský tel: 776 234 843 , David Tichý           tel: 777 350 623

Letos určitě bude fučet!:-)

Radek a David

Polétání s 2T

11.10.2015 se opět uskuteční 2 T polétání ( dvoutakty ).

Létat se bude :

Jméno                                                     Model1 kolo2 kolo3 koloSoučet
Start
Průlet zleva pod 3 m
Průlet zprava pod 3 m
Sestupná spirála   3600
Volný prvek
Přistání do obdel. 20×50
Součet

Malé občerstvení je zajištěno.

Přihlášky zasílat na pavel@lanc.cz , nebo tel: 603 253 155  Lanc, 604 308 216   Břéťa

Plocha není uzavřená, určitě se najde čas i pro ostatní piloty, kteří si přišli zalétat.

 

Průběh dne 2T 11.10.2015.

Předpokládáme že se budou lítat tři soutěžní kola ( při špatném počasíse počet kol sníží )

–  9:30       zahájení dne
– 10:00     soutěžní lety ( dvě kola )
– přestávka
– dokončení ( třetí kolo )
– předání cen a pohárů

Hodnotí tři nezávislí rozhodčí, 1-10 bodů za každý prvek. Nejhorší kolo se škrtá. Při stejném součtu bodů o umístění rozhodne losování.

Lánský podzimní historik 2015

Ranní příjezd v sobotu 12. září na letištní plochu nevěštil nic dobrého. Mlha, že by se dala krájet. Vydrželi jsme a před dvanáctou začali soutěžně létat. Modely se spalovacími motory létaly ve čtyřech kategoriích. Dobře se ujala kategorie Nostalgie 60, s motory do 2,5 ccm, které vznikly před rokem 1966, s modely navrženými před rokem 1961. Motorový let 20 sec., pět startů, všechny se počítají, s možností opravy a maximem 300 sec. Nejlépe ze čtyř soutěžících zalétal G. Bulín. V kat. Classic při rozlétávání přelétal J.Netáhlo F.Brože. Pět modelů létalo v kat. Atom a z toho se dva rozlétávaly, ale jenom J.Týcovi se podařilo dostat svůj model na letištní plochu. G.Bulín svůj model naposled spatřil v dáli mizet ve spirále. Jaké bylo překvapení, když mu telefonem bylo oznámeno, že jeho model byl nalezen u Rynholce a nepoškozen přistál na poli a byl vrácen majiteli. Takže se na model vyplatí dát adresu a č.telefonu. Zbývající kat. TEXACO byla nejlépe odlétána J.Netáhlem. Problém se nevyhnul P.Svobodovi, když vadné servo zapříčinilo pád jeho modelu. Vyhlášením výsledků a slosováním skromných cen jsme za krásného počasí ukončili sobotní létání.

Nedělní ráno vypadalo dobře, jenom přijíždějíci si stěžovali na mlhu v údolích. Ta sice naznačila vzestup, ale než jsme provedli prezentaci a seznámení se s organizací létání, bylo vše v dobré. Termiky tolik, že se modely až ztrácely ve výšce a maxim bylo dostatek. Jenom velikost letiště byla pro několik přistávajících modelů malá, tím se jejich čas, většinou maximum, anuloval. Na hromadný start se nesešli ani tři  soutěžící a tak byla tato kategorie zrušena. Uvažujeme, zdali bychom neměli létat hromadně Open, E-Wakefieldy a E-400.  Problém naprogramovat regulátor v modelu kat. E-W, skončil po jednom letu F.Brož. Zato P.Svoboda zvítězil v rozlétávání nad. Vl.Valentou. Třináct modelů v kat. E-400, kde maximum 10min. dělalo všem potíže, až na J.Řacha, který jako jediný byl plný. Se čtrnácti modely se soutěžilo v kat. OPEN, kde tři soutěžící se rozlétávali. Společným startem a dlouhým čekáním, když se modelům nechtělo přistát, nejlépe létal V.Sýkora před Vl.Kozákem a J.Hejskem. Obdivovali jsme nejmladšího účastníka Adama Laburdu v řízení modelu v kat. Open s modelem Miss-A. Časově se všechno zvládlo a vyhlášením výsledků a předáním drobných cen, jsme se rozloučili s tím, že vše ještě promyslíme jak v takových akcích příští rok pokračovat.

Děkujeme všem, kteří se na zajištění a organizaci podíleli a přispěli k jejímu uskutečnění.  Pokud se vám něco nelíbilo, dejte nám vědět, pokud se vám to líbilo, řekněte to všem.

Informace – příští rok: Lán. jarní his. 23-24.duben 2016 – Lán. podzimní his. 10-11.září 2016

Výsledky: