Archiv článků za měsíc: Červenec 2015

Brigáda – dřevěné obložení a nátěry

Dobrý den,

zájemci o odpracování brigádnických hodin se mohou hlásit Vaškovi Sýkorovi (email sykorkav@seznam.cz, telefon: 606 909 892). Je třeba natřít konstrukce na letišti a opravit dřevěné obložení budov.

Vašek Sýkora k tomu poskytne více informací a domluví se s vámi na konkrétních pracích. Materiál je nutné si zajistit, klub vám jej proplatí nebo posktne peníze na nákup.

 

HVP SHOW 2015 – pomoc s organizací akce

Vážení členové model klubu Lipence,
Ve dnech 5.-6. září 2015 se koná na našem letišti akce HVP SHOW 2015 (pokračování Lipeneckého Obra), kterou pořádá Marcel Hladík. Jelikož se jedná o akci, která byla vždy reklamou a prestižní záležitostí klubu, obracím se na Vás s prosbou o pomoc Marcelovi a jeho teamu při zajištění organizace této akce. Odměnou za pomoc vám bude strava, pití a pozvání na sobotní hangar party (kde je zajištěn příjemný a zajímavý program). Na akci bohužel nejdou uplatnit brigádnické hodiny, které má každý člen odpracovat a účast na akci je bez finanční odměny.
Upozorňuji také na fakt, že pokud člen MK Lipence půjde na akci a nebude v realizačním týmu Obra, bude normální platící divák a nevztahují se na něho žádné klubové výhody.

Zájemci se mohou hlásit Marcelovi emailem na marcel.hladik@hvp-modell.cz do konce měsíce července.

Všem co mohou pomoci předem děkuji za sebe i za reprezentaci klubu
Daniel Krob – náčelník klubu

Zálet C-106

DSC_0069.JPG1. července proběhl na letišti úspěšný zálet modelu C-106. Stavitelem, majitelem a pilotem modelu je Zdeněk Hůlka.

Skutečný letoun Bücker Bü 181 Bestman byl zalétán v roce 1939. V době války bylo vyrobeno více jak 6600 ks. Po válce zahájil výrobu Moravan Otrokovice a vyrobil přes 1100 letadel pod označením Z­181, Z­182 a Z­183 a vojenským označením C­6 a C­ 106. Používal se k výcviku a vlekání větroňů.

(Pokračování textu…)

Sinsheim & Speyer

DSCF6947.JPGRád bych se s vámi podělil o zážitky z akce, kterou jsme s Břéťou a mým kamarádem Martinem od jara plánovali a uskutečnili o víkendu 20.-21. června. Po loňské úspěšné návštěvě technického a leteckého muzea v Berlíně (dlužím článek), jsme objevili další zajímavá muzea v Sinsheimu a cca 35km vzdáleném Speyeru. Muzea leží cca 500km od Prahy a tak jsme naplánovali víkendovou akci s přespáním.

(Pokračování textu…)