Archiv článků za měsíc: Leden 2015

Spirit of play 2015 – Norimberk

DSCF2275Zdravím všechny členy klubu,

s Břéťou Bušo plánujeme tradiční návštěvu veletrhu Spirit of play v Norimberku. Jedná se o kontraktační veletrh hraček a modelů kde se stýkají nákupčí a výrobci/distributoři. Není to tedy prodejní veletrh, ale zase jsou tam novinky všech důležitých výrobců. Další informace najdete zde http://www.spielwarenmesse.de/about-the-fair/fair-profile/?L=1.

Pokud by se k nám chtěl někdo připojit, tak máme tři volná místa v autě (Ford Galaxy). Vzhledem k omezení doby pro registraci neváhejte.

Termín je So 31.1.2015
Odjezd cca v 7:00
Návrat cca ve 20:00
Lístek stojí na osobu €18 cca 500Kč
Nafta bude stát cca 800Kč / počet pasažérů

Patrik Kuta
pkuta@post.cz

Informace pro přiznivce historických modelů

Vážení kolegové,

vzhledem k tomu,že kategorie NMR 2,5 vylučuje z použití většinu motorů MVVS,dohodla se skupina zájemců,že umožníme létání s těmito motory podle těchto pravidel(uvedeno níže) a přiblížit se tak létání z 50tých let i když v RC provedení.  Zároveň prosíme pořadatele soutěží,aby dle svého uvážení,zařadili tuto kategorii do programu.

Nostalgie 60

Soutěžit je možno s modely,které byly navrženy před rokem 1961.Nejnižší hmotnost je 200g/1ccm.Motor žhavík nebo diesel s obsahem do 2,5ccm,který vznikl před rokem 1966-originál nebo replika. Je povoleno tlakování nádrže a expanzní tlumič.Laděný výfuk není povolen.

Doba chodu motoru 20sec.Letové max.300sec. Při každém soutěžním letu je pouze 1 oprava-při letu kratším než 25sec.,nebo při překročení doby chodu motoru. Při opravném letu platí jakýkoli dosažený čas,nebo 0 při delším  motorovém chodu.

Měření délky chodu motoru může časoměřič kontrolovat i pohybem ovladače na vysílači soutěžícího.

Start modelů z ruky.Létá se pět startů a všechny se započítávají.Přistání mimo vyznačený prostor znamená 0 bodů.

Způsob případného rozlétávání určí pořadatel.Po dobu soutěže jsou zakázány tréninkové lety v této kategorii.

Uvedené časy,může pořadatel při zhoršených podmínkách po dohodě  se soutěžícími upravit.