Archiv článků za měsíc: Duben 2014

Obnova magnetických karet

Zdravím členy klubu,

nabízím vám avizovanou obnovu magnetických karet, které dáváme na plechovou tabuli na letišti. Průkazky sestavuji v Corelu, posílám reklamce, která nechá udělat speciální tisk na samolepky a ty umístí na mag. karty a překryje fólií. Průkazky by tedy měly mít větší životnost jednak díky fólii a také díky kulatým rohům. Na nové kartě je také správné předčíslí licence (525 místo starého 025).  Pokud chcete udělat novou kartu, pošlete mi e-mailem vaší fotku. Cena karty je 100,-Kč.

Patrik Kuta
pkuta@post.cz

Lánský historik 2014

dsc_0059Stalo se již téměř pravidlem, že se členové klubu MK Lipence zúčastňují akce MK Lány „Lánský historik“. Letošní účast byla vskutku rekordní, protože MK Lipence reprezentovalo osm členů: Mirek Macků a jeho vnuk Vojta, Milan Dubský a jeho vnuk Adam, Jirka Laburda, Václav Sýkora, Láďa Kozák a Petr Pánek. Když naše výprava přijela na letiště, dalo by se říci, že přijela  čtvrtina všech jeho účastníků. Počasí nevypadalo ze začátku nic moc, po dešti bylo letiště mokré a oblačnost hodně nízká, ale postupem času se udělalo krásné počasí s mírným větrem – prostě idylka pro modeláře.

Další zajímavostí lipeneckých modelářů bylo i zastoupení modelu „Stardust“ – tento model se zde vyskytoval celkem 6x.

Bojovalo se srdnatě a výsledek potěšil – Mirek Macků obsadil druhé místo, Vašek Sýkora třetí a ostatní členové MK Lipence se vešli do první desítky soutěžících.

Setkání RC modelů – Václav Janko

Zveřejňujeme informaci o setkání RC modelářů od Václava Janka:

Evidenční číslo:574
Kategorie:F4C,F4G,F4H
Datum:28.-29.6.2014
Místo pořádání:Lipence
Pořádající klub:RCK RCModely
Kontaktní osoba:Václav Janko
Telefon:608 960 242

Nájezd soutěžících v pátek 27.6.

Daniel Krob a Václav Janko.

Výsledková listina Lipenecký historik 2014

Název soutěže: Lipenecký historik – jarní kolo
Datum konání: 12. 4. 2014
Místo konání: Letiště MK Lipence
Ředitel soutěže: Macků Miroslav
Sportovní komise: Netáhlo Jaroslav, Dubský Milan, Macků Miroslav
Technické zabezpečení: Knoll Adolf, Lanc Pavel, Severa Miroslav, Nádeník Ladislav, ing. Adámek Boleslav, Laburda Jiří
Časoměřiči: Nádeník Zbyněk, Mikudík Milan, Krejza Antonín, Cihelna Karel, Kadlec Petr, Suchý Rudolf, Štefan Jiří, Stránský Martin, Brand Jiří, Novák Petr
Počasí: mírný vítr variábl, teplota 18o C, 0,5 mm srážek

V sobotu 12.dubna 2014 se na letišti MK Lipence uskutečnil V. ročník soutěže Lipenecký historik – jarní kolo.

Přihlásilo se celkem 28 soutěžících, kteří přivezli 55 historických modelů Byla to pastva pro oči – žádný polystyren  ani laminát, ale balza, smrk, překližka a poctivá modelářská práce

V 9.00 hod. se konal brífink, na kterém všichni modeláři uctili minutou ticha památku našeho kamaráda, člena MK Lipence a SAMu 95 Bohemia ing. Františka Pavlíčka, který byl pravidelným účastníkem soutěží historiků a patřil vždy mezi nejlepší. Ředitel soutěže seznámil závodníky s pravidly létání na našem letišti a s organizací soutěže. Závodilo se podle pravidel SAMu 95.

V 9.45 hod. byla soutěž zahájena prvním kolem hromadným startem. V tradičně pěkném počasí na perfektně posekané ploše, připomínající obří Wimbledonský kurt, se uskutečnilo v šesti kategoriích 228 startů (není to překlep!). Časoměřiči a členové technického zabezpečení se až do konce létání nezastavili. Kromě přestávky na výtečné klobásy pečené na našem novém grilu. Okolo 16.hodiny byla soutěž ukončena rozlétáváním nejlepších a vyhlášením výsledků a vítězů.

Věkové rozpětí účastníků bylo od 8 do 74 let. Podle ohlasů soutěžících to byla dobře prožitá sobota. Patří za to dík nejenom závodníkům, ale všem, kteří se na přípravě a organizaci jarního kola Lipeneckého historika podíleli.

Milan Dubský