Archiv článků za měsíc: Únor 2014

Historie MK Lipence – videoprezentace Václava Lišky II.

V těchto obrazových částí se opět  pokouším ukázat a oživit pamětníkům pár fotografiií z našich výstav, propagačních akcí , večírků a pod.
Když se probírám těmito starými fotkami tak přemítám, zda-li po tolika letech po jejich uložení  se také zachová  současný digitální záznam uložený většinou na hardisku či CD.  Myslím si, že ta spousta digitálních fotek  nás ale vede k tomu, že podceníme jejich ukládání  a za několik desetiletí budeme ve stejné pozici jako já,  při hledání -byť uložených fotek v albumech-  toho mála co se dalo při tehdejší technice a cenách vyloženému amaterovi pořídit. A to si dnes myslíme, jaké spousty fotek jsme tím naším moderním fotoaparátem pořídili, ale které  časem, bohužel z různých důvodů vymažeme.

Zdraví V. Liška

 

Pozvánka na 2T polétání

Zveme členy Mk Lipence na polétání se 2T.

12.10.2014 na letišti Mk Lipence proběhne dvoutaktový den. Vítáni jsou všichni piloti a jejich miláčkové, které pohání 2T. Začínáme v 10,00 hod. Bude se i soutěžit a vyhlásí se vítězové o nejhezčí realistický let.

Soutěž se bude skládat z :

  • start
  • průlet z levé strany ve výšce do 3 m
  • průlet z pravé strany ve výšce do 3 m
  • let do obdélníku
  • volný prvek
  • přistání do vyznačeného prostoru 20×50 m

Každý prvek bude ohodnocen body od 1 do 10. Soutěž je tří kolová ( podle počtu pilotů muže dojít k úpravě ). Nejhorší let se škrtá. Při shodě bodů si piloti pořadí losují. Bodovat budou vždy 2 piloti a jeden nepilot. Pilot může létat s více modely, typ letadla a věk nerozhoduje.

Velkou svačinu a pití sebou.
Jde přece o zábavu !
Zájemci o polétání 2T zašlou přihlášku na : pavel@lanc.cz

Břéťa Bůšo 604 308 216

Pavel Lanc 603 253 155