Archiv článků za měsíc: Srpen 2013

Lipenecký historik 2013 – podzimní kolo

1-DSC_8231-00115. září 2013 se koná na modelářském letišti Modelklubu Lipence soutěž historických modelů – kategorie: CRC – Classic, CRC – Atom, Texaco, CRC – 400, CRC – Open.

  • Prezentace soutěžících 8.30 hod.
  • Začátek soutěžních letů 9,30 hod.
  • Občerstvení zajištěno.

Na Vaši účast se těší členové modelklubu.
Informace: Miroslav Macků tel.723106057, email  mirekmaca@seznam.cz

Členové klubu si mohou na této akci odpracovat brigádnické hodiny jako časoměřič nebo při technickém zabezpečení soutěže.

Zálet Fi 156 Storch (Čáp)

Na nebi letiště Chotěboř se po mnoha letech objevilo historické letadlo Fi 156 Storch ( Čáp).  Pro mnohé pamětníky z řad modelářů i členů AK Chotěboř to vyvolalo vzpomínky na mladá léta . Je to i malá vzpomínka na nedávno zesnulou náčelnici plachtařské školy ( Vrchlabí) paní Věru Špačkovou – Šlechtovou která s tímto typem letadla nalétala mnoho hodin . Model majitelů p.V.Sýkory a V.Kozáka byl zalétán zkušebním pilotem p.Davidem Charvátem ke spokojenosti všech přítomných . S modelem o rozpětí 2900 mm s motorem MVVS 80 cm3 Iris je počítáno po úpravách na aerovleky .

Modelu přejem dlouhý život a majitelům radost z modelu a létání.

Přikládáme fotky ze záletu !

Vladimír Kozák

 

16. ročník Lipeneckého Obra 2013 bohužel nebude

Vážení kamarádi a fandové leteckého modelářství. S politováním Vám musíme sdělit, že 16. ročník Lipeneckého Obra, který se měl konat v září 2013, se z důvodů povodně, která zasáhla i naše letiště, konat nebude.

Předpokládaný termín Lipeneckého Obra v roce 2014 je naplánovaný na 6.-7.9.2014. Sledujte prosím naše stránky dále, budeme Vás s dostatečným předstihem informovat.

Modeláři MK Lipence.

Videa od členů klubu

Pavel Lanc létání s dvouplochem a nouzák, i když nebyl plně vidět

Áda Knoll s novou polomaketou Ansaldo SVA-1 Balilla – to natáčel dvorní kameraman Břeťa Bušo:)

Modelářská dovolená – Letiště Raná

7. den – pasování leteckých žáků

Dnes je předposlední den naší modelářské dovolené. Na letišti byl čilý provoz, venku byly téměř všechny letadla. Konal se tu také sraz vozidel Citroen a aeroklubáci pro ně udělali výstavku letadel. Při té příležitosti jsme se i vyfotili před skutečným Orlíkem. V podvečer jsme tři naše žáky pasovali na piloty RC modelů. Zkoušku úspěšně absolvovali: Naďa, Adámek i Vojta.

(Pokračování textu…)