Archiv článků za měsíc: Květen 2013

Poděkování za pomoc při opravě sekačky

Tento týden hydraulický píst u mulčovačky stařím řekl dost! Byla nutná rychlá výměna. Vašek Sýkora se Zdeňkem Novákem vymontovali vadný píst, odvezli ke Zdeňkovi Hůlkovi, který obratem zajistil nový. Zdeněk Novák ochotně pomohl i s montáží a seřízením a sekačka tentýž den byla v provozu.
Touto informací pro členy klubu děkuji oběma Zdeňkům za nezištnou a rychlou pomoc.

Vašek Sýkora, správce letiště.

VII. Pobeskydské DVOJPLOŠNÍKY a VÍCEMOTORÁKY Frýdek-Místek

VII. Pobeskydské DVOJPLOŠNÍKY a VÍCEMOTORÁKY Frýdek-Místek
plakát DVOJPLOŠNÍKY 2013 ma letos opět i modely letadel, jejichž předloha létala do roku 1939
25. – 26. května 2013 pořádá náš Pobeskydský aviatický klub Frýdek-Místek na letišti Místek Bahno již sedmý ročník Pobeskydských DVOJPLOŠNÍKŮ a VÍCEMOTORÁKŮ.

Jste opět sdrdečně zváni!

podrobnosti, propozice a přihlášky naleznete na našich www stránkách:
www.pakfm.estranky.cz

Předem děkujeme za včasné zaslání vaší přihlášky k účasti. je to důležité především pro zajištění stravy pro učinkující modeláře.

Petr Řehák 777 080 697
Jiří Banaš 737 834 923

Pobeskydský aviatický klub
Frýdek-Místek

 

Výlet do Reinholdshain

dscf2749Na doporučení kolegy Nádeníka jsme se s Břéťou Bušo a Pavlem Lancem a mým synem Matoušem rozhodli, že okoukneme jak organizují modelářské dny v Německém klubu MFC Reinholdshain http://www.mfc-reinholdshain.de. Zmíněná obec leží hned za Cínovcem a Google hlásil dobu jízdy necelé dvě hodiny, takže nebylo co řešit.
V neděli 28.4. vyrážíme za přijatelného počasí z Prahy, ale když stoupáme do mraků na hraničním přechodu, kde je 0°C , viditelnost cca 100m a začíná pršet. Doufáme, že opět klesneme a podmínky se zlepší spolu s naší náladou. V devět jsme na letišti, naše auto je jediné na parkovišti pro návštěvníky, venku je pět stupňů a hustě mrholí. Po chvíli vylézáme a jdeme okouknout plochu. Samozřejmě všichni ještě spí. Kolem desáté začínáme potkávat zombie, které sporadicky vylézají z karavanů. (Pokračování textu…)