Archiv článků za měsíc: Květen 2012

41. HYDROPLÁNY NA BEZDREVU 2012

Dne 26.-27.5.2012 se konal 43. Evropský pohár hydroplánů na rybníku Bezdrev v Jižních Čechách. Soutěžilo se v kategorii RCMH (polomakety hydroplánů skutečných letadel) a RCAH (akrobatické speciály). Soutěž organizoval modelářský klub České Budějovice a patří jim právem velké poděkování za naprosto skvěle zorganizovanou akci. Počasí vyšlo (až na pár poryvů větru) skvělé a tak se soutěž vydařila od začátku do konce vč. sobotní večeře pro všechny, kdo se chtěl zůčastnit.

V kategorii jednotlivců RCMH zvítězil Vratislav Rejda a v kategorii jednotlivců RCAH František Pokorný.

V kategorii družstev RCMH obsadilo první místo družstvo České republiky ve složení Vratislav Rejda (klub Protivín), František Frána (klub České Budějovice) a Jan Richter (klub Lipence) – druhé místo obsadilo družstvo Německa a třetí místo obsadilo družstvo Francie.

V kategorii RCAH naši obsadili druhé místo ve složení František Pokorný, Václav Řípa a Jan Plevný. První místo získali Němci a třetí místo obsadilo Švýcarsko.

Fotky najdete na http://web.hvp-modell.cz/akce/212-bezdrev_2012

Memoriál Radka Čížka 2012

img_9809V sobotu a v neděli 19.a 20. května 2012 se uskutečnil 7. ročník Memoriálu Radoslava Čížka. V sobotu se na letišti RC Model klubu Kladno odlétalo šest kategorií historiků za účasti 55 modelářů . V kategorii CRC E- OPEN startovalo 16 modelů. Věční mladíci z MK Lipence byli úspěšní. Jarda Macháček zvítězil ve dvou kategoriích, Franta Pavlíček získal jedno první a jedno třetí místo, Jarda Netáhlo jedno druhé a Milan Dubský jedno třetí místo. Celkem slušný výsledek. A to ještě Jarda Macháček poslal jednoho historika /samozřejmě model/ do věčných lovišť. Odpočívá v nekonečném lánu řepky. A plnou nůši smůly si vybral Mirek Macků. (Pokračování textu…)