Archiv článků za měsíc: Leden 2012

Seriál soutěží GPS-EuroCup

Pod názvem GPS- EuroCup se skrývá seriál mezinárodních soutěží velkých maket větroňů (měřítko max. 1:3) v letu po trojúhelníkové trati podle navigačního systému GPS. Jedná se tedy o obdobnou úlohu, jaká se létá i se skutečnými větroni. Trať je vytýčena třemi body, které tvoří vrcholy rovnoramenného trojúhelníku o základně 1000 metrů a výšce 500 metrů. Délka trati je přibližně 2,4 km. Startovní a cílová čára leží ve středu základny, poblíž je i stanoviště pilotů. Všechny otočné body jsou tedy od pilotů vzdáleny přibližně 500 metrů. Větroně startují aerovlekem, vlečné modely jsou vybaveny benzínovými motory o obsahu 80 až 160 ccm. Maximální povolená výška pro odlet na trať je 500 metrů a úkolem pilota je z této výšky během 30 minut dosáhnout co největšího počtu obletů trojúhelníku. Pilotovi pomáhá navigátor, který na kapesním počítači (PDA) sleduje aktuální polohu modelu vůči trojúhelníku a řadu dalších letových údajů (rychlost stoupání či klesání, rychlost letu, výšku nad místem startu, zbývající čas aj.) a předává je pilotovi. Ten se podle nich rozhoduje o dalším průběhu letu, např. je-li výhodnější kroužit v termice nebo letět nejkratší cestou k otočnému bodu. Nejde tedy „jen“ o termické létání, ale i o správné rozhodování a volbu taktiky. Počítají se pouze celé oblétnuté trojúhelníky. Po posledním obletu musí pilot maketově přistát do vyznačené přistávací plochy – tedy žádné zapichování modelů na bod.

(Pokračování textu…)

Skynavigator – pomůcka pro GPS

Jednou z možností, jak porovnat výkony maket větroňů je soutěž v obletech trojúhelníkové trati (viz článek Ládi Nádeníka).
Ideou je let modelů pokud možno současně, za stejných povětrnostních podmínek – k objektivnímu porovnání výkonu modelů, pilotních dovedností i taktiky v průběhu letového okna.  Pro co nejjednodušší organizaci a celkové zabezpečení soutěže vyvinuli ve Švýcarsku zařízení Skynavigator – k dispozici například na www.tun.ch
Skynavigator je jednak fyzické zařízení v modelu i na zemi, tedy HW a také neustále zkokonalovaný stejnojmenný program. Skynavigator zabezpečuje snímání GPS pozice modelu a přenos dat „na zem“ do PDA sloužícího jako zobrazovač všech potřebných hodnot. V modelu je vlastní snímač GPS, který předává data vysílači pracujícímu na frekvenci 433MHz, celá palubní část je napájena ze zdrojů modelu. Pozemní jednotka je tvořena přijímačem se samostatným zdrojem a PDA s programem Skynavigator. Vlastní datová komunikace na 433MHz umožňuje výběr 16-ti kanálů a vyžaduje domluvu účastníků na užívání jednotlivých frekvencí – tím je i omezen maximální počet současně používaných zařízení. Nároky na instalaci palubní části systému jsou minimální, GPS snímač by měl být orientován pokud možno vodorovně a neměl by být stíněn vodivým materiálem, například kabeláží, uhlíkem apod. Odběr zařízení je vůči celému modelu zanedbatelný. Anténu vysílače je vhodné orientovat svisle a zabezpečit její přímost. Pozemní přijímač se napájí typicky dvoučlánkečm LiPol baterií a s PDA je propojen buď kabelem do serivého portu, nebo prostřednictvím BT komunikace. (Pokračování textu…)

Posezení v klubovně 25.1.2012 – Reportáž

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrvní letošní posezení v klubovně bylo pohodové a také poučné pro nového člena i hosta-já. Prvně se pěkně zatopilo v krbovkách a připravilo občerstvení – pivečko, klobásy a jitrničky. Postupně přicházeli další modeláři a nálada se pěkně rozehřívala nejen výbornými pochoutkami a slivovičkou, ale také sdílenými zkušenostmi. Prohlédla jsem si kroniky modelářkých výstav a bylo zajímavé dívat se na fotky z r.1979 a na modely, které se tenkrát stavěly.Při tom se rozpoutala debata o počátcích klubu a jejich členů. (Pokračování textu…)

Web MK Lipence pro mobilní zařízení

Připravil jsem novinky pro ty z vás, kteří máte chytrý mobilní telefon nebo tablet a chcete si na nich tyto stránky prohlížet. Stránky jsou nyní speciálně upravené a formátované i pro tato zařízení. Výhodou je rychlejší načítání a menší datová náročnost. Samozřejmostí je možnost přepnutí do normálního režimu, pokud by ten mobilní nevyhovoval. Grafická šablona bude později celá počeštěna, nyní jsou základní navigační prvky české, ostatní je anglické. Pokud by byly nějaké problémy, kontaktujte mě prosím. Jirka Laburda